Yanlış. Bir saatte 85 km hızla giden bir otomobil, 10 saatte850 kmyol gider. 1 saatte 85 km hızla giden bir araç, 10 saatte 85 × 10 = 850 km yol alır 900 km, 10 saatten fazla bir sürede kat edilebilir.


Bir saatte 85 km hızla giden bir otomobil 10 saatte tahmini 900 kilometre yol gider doğru mu yanlış mı?

Yanlış . Bir saatte 85 km hızla giden bir otomobil, 10 saatte 850 km yol gider.

Açıklama :

  • 1 saatte 85 km hızla giden bir araç, 10 saatte 85 × 10 = 850 km yol alır
  • 900 km, 10 saatten fazla bir sürede kat edilebilir.

Bir otomobil saatte ortalama 90 km yol gidiyor. Buna göre bu otomobil aynı hızla 5 saatte kaç km yol gider?

Bir otomobil saatte ortalama 90 km yol gidiyorsa, aynı hızla 5 saatte 450 km yol gider. Hesaplama: Toplam yol = Hız x Zaman Toplam yol = 90 km/saat x 5 saat Toplam yol = 450 km.

Saatte 85 km hız yapan bir araç 12 saatte kaç km yol alır?

Saatte 85 km hız yapan bir araç, 12 saatte 1020 km yol alır.

Diğer Otomobil Yazıları
Otomobil